Gmina Góra Kalwaria

Rozpoczynamy inwentaryzację pieców w gminie

W związku z potrzebą działań na rzecz ochrony powietrza oraz zdrowia mieszkańców, wszystkie gminy na Mazowszu, w tym również Góra Kalwaria, zobowiązane są do przeprowadzenia pełnego rejestru źródeł ciepła wykorzystywanych w domostwach, lokalach usługowych (w tym handlowych) oraz obiektach użyteczności publicznej

Prosimy o zapoznanie się z treścią poniższego listu. Ankieta w wersji do druku dostępna jest pod adresem: http://ankieta.profeko.com.pl/ oraz jako załącznik do niniejszego artykułu. Na przeprowadzenie inwestnaryzacji gmina pozyskała dofinansowanie od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Góra Kalwaria, 23 października 2020 r.


Szanowni Państwo
Mieszkańcy Gminy Góra Kalwaria

                                
W związku z potrzebą działań na rzecz ochrony powietrza oraz zdrowia mieszkańców, wszystkie gminy na Mazowszu, w tym również Góra Kalwaria, zobowiązane są do przeprowadzenia pełnego rejestru źródeł ciepła wykorzystywanych w domostwach, lokalach usługowych (w tym handlowych) oraz obiektach użyteczności publicznej. Powstanie rejestru to pierwszy etap prac nad planem gospodarki niskoemisyjnej.

W tym celu na terenie gminy w najbliższych tygodniach zostanie przeprowadzona INWENTARYZACJA (rozpoznanie indywidualnych kotłów i pieców grzewczych dla każdego budynku i lokalu), która otworzy ścieżkę do wprowadzania właściwych działań w zakresie ochrony powietrza tak, by odpowiadały potrzebom mieszkańców.

Inwentaryzację przeprowadzi firma Profeko Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu przy ul. Kazimierza Kelles-Krauza 36, wyłoniona w drodze przetargu publicznego. Natomiast administratorem danych pozyskanych w trakcie inwentaryzacji jest Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Ze względu na utrzymujący się stan epidemii, w celu ograniczenia ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu powszechnej ankietyzacji zdalnej poprzez następujące formy:
a) stronę internetową ankieta.profeko.com.pl
b) Kontakt telefoniczny za pośrednictwem infolinii pod numerem 797 140 985 lub 797 140 939 czynnej w dni robocze w godz. 8:00 do 20:00
c) Kontakt mailowy pod adresem e-mail: ankieta@profeko.pl
d) Kontakt telefoniczny ze strony prowadzącego inwentaryzację w imieniu Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria tj. Firmy Profeko sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu przy ulicy Kazimierza Kelles-Krauza 36.
e) Możliwość wydruku ankiet ze strony internetowej www.gorakalwaria.pl oraz dostarczenie ich w formie papierowej do Kancelarii Urzędu Gminy.

Jednocześnie informujemy, że dla tych budynków i lokali, których właściciele/użytkownicy nie wypełnią ankiet w formie zaproponowanej powyżej, koniecznym będzie przeprowadzenie inwentaryzacji bezpośredniej przez Ankieterów, wyposażonych w odpowiednie identyfikatory potwierdzone przez Urząd Gminy i Miasta Góra Kalwaria.

Wszystkim nam zależy na świeżym i czystym powietrzu, którym oddychamy. Liczymy zatem na Państwa pomoc i zaangażowanie!
Skuteczne rozpoznanie stanu kotłów i pieców grzewczych w gminie Góra Kalwaria jest warunkiem niezbędnym do ubiegania się w przyszłości o dofinansowania na wymianę starych kotłów na urządzenia nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne.
                                    

Z poważaniem,
                             

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria
/-/ Arkadiusz Strzyżewski

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 2879

Załączniki

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry