Gmina Góra Kalwaria

Koronawirus. Zamknięte szkoły i przedszkola, odwołane imprezy

Państwo i samorządy podejmują kroki, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jak zdecydował rząd, w publicznych i niepublicznych żłobkach, przedszkolach, szkołach i szkołach wyższych nie będzie zajęć dydaktycznych od 12 marca (czwartek) do 25 marca (środa). 12 i 13 marca przedszkola i szkoły podstawowe są jeszcze otwarte – ale wyłącznie zapewniają dzieciom opiekę.

Władze państwa podjęły też decyzję o zawieszeniu działalności instytucji kultury – nieczynne będą one między 12 a 25 marca. W naszej gminie pracę wstrzymała więc biblioteka (siedziba główna i filia w Czersku), natomiast Ośrodek Kultury do końca miesiąca zawiesił funkcjonowanie sekcji i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Postanowiliśmy zamknąć, do odwołania, obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji: Zespół Basenowo-Rekreacyjny (w tym obiekty na zewnątrz), halę sportową oraz stadiony i orliki w Górze Kalwarii i Baniosze.

Odwołaliśmy także wszystkie gminne imprezy kulturalne i sportowe oraz uroczystości. Nie tylko marcowe, ale również kwietniowe. Z kolei Bractwo Misterium Męki Pańskiej zrezygnowało ze zorganizowania plenerowego widowiska pasyjnego (zaplanowanego na 4 kwietnia), a Automobilklub Polski nie przeprowadzi rajdu Monte Calvaria (18 kwietnia).

Ośrodek Pomocy Społecznej zamknął natomiast świetlicę środowiskową w Górze Kalwarii i jej filię w Czersku (do 27 marca). A od poniedziałku 16 marca nieczynna będzie dla mieszkańców, do odwołania, kasa OPS-u (Ośrodek prosi o podawanie telefonicznie lub mejlowo numerów kont). Kto zaś chce złożyć wizytę w tej instytucji, powinien się telefonicznie lub mejlowo zapowiedzieć. Numery telefonów i adresy e-mail OPS-u tutaj.

Oprócz tego dyrektor Domu Pomocy Społecznej, w trosce o zdrowie pensjonariuszy, zdecydowała o zakazie odwiedzin oraz uczestnictwa osób spoza Domu we mszach św. w kaplicy DPS-u. Poza tym parafia w Górze Kalwarii poinformowała, że przestaje odprawiać nabożeństwa (m.in. drogę krzyżową i gorzkie żale), a sanktuarium na Mariankach – że wprowadza dodatkową niedzielną mszę św., o godz. 13.30 (aby „rozproszyć” wiernych).

Mieszkańców bardzo prosimy, aby ograniczyli do niezbędnego minimum wizyty w urzędzie miasta. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mejlowego (wykaz numerów i adresów) oraz poprzez e-Urząd i ePUAP. Uwaga, starostwo powiatowe podjęło decyzję o zamknięciu, od 13 marca do odwołania, obu filii w kalwaryjskim urzędzie (komunikacja i architektura). Powiat ogranicza jednocześnie przyjmowanie interesantów w swojej siedzibie w Piasecznie (szczegóły).

Na koniec apelujemy do kupców o, w miarę możliwości, powstrzymanie się w marcu od handlu na targowisku w Górze Kalwarii.

Więcej o koronawirusie na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Sanepid o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie: czytaj.

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 569

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry