Gmina Góra Kalwaria

Eko Pomoc ERP w Górze Kalwarii

17 listopada odbyło się wyjątkowe spotkanie w Górze Kalwarii. W ramach akcji „EKO Pomoc ERP” współpracująca z naszą gminą Europejska Platforma Recyklingu przekazała laptopy do zdalnego nauczania dla 10 uczniów z rodzin wielodzietnych.

Góra Kalwaria od lat bierze udział w różnych konkursach ekologicznych. Uczniowie szkół z terenu gminy bardzo się w nie angażują i zostało to docenione!

Z powodu pandemii koronawirusa placówki oświatowe musiały przejść na nauczanie on-line. Niestety w wielu domach brakuje komputerów, w rodzinach wielodzietnych jest ich niedostateczna  ilość, a w innych dzieci zmuszone są dzielić komputer z rodzicami, którzy również pracują zdalnie. Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii wytypował uczniów do udziału w programie „EKO Pomoc ERP".
17 listopada uczniowie otrzymali od Europejskiej Platformy Recyklingu laptopy. Oprócz komputerów przenośnych ERP przygotowała dla uczniów specjalną e-lekcję, z której dzieci będą mogły dowiedzieć się czym jest tzw. Re Use, czyli ponowne użycie sprzętu.

- Jako ERP Polska od wielu lat zajmujemy się edukacją ekologiczną. Dzisiaj, w dobie pandemii  edukacja ta przyjęła zupełnie inną formę. Aby uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach konieczny jest dostęp do komputera lub laptopa. Nie zawsze jednak potrzebny jest sprzęt najnowszej generacji. Okazuje się, że komputerom, których inni chcą się pozbyć można nadać drugie życie, pod warunkiem, że wcześniej trafią one we właściwe miejsce. Dlatego podjęliśmy decyzję, że wspólnie z zakładem Polblume z Góry Kalwarii naprawimy kilkanaście laptopów i przekażemy je do ponownego wykorzystania przez uczniów. Mamy nadzieję, że będą im służyć jeszcze przez wiele lat - mówi Aleksandra Becmer, specjalista ds. recyklingu ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE  i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

- Laptopy, któe zostały wręczone potrzebującym rodzinom z Góry Kalwarii dzięki naszej współpracy z Europejską Platformą Recyklingu, zostaną z pewnością wykorzystane przez młodych ludzi nie tylko podczas e-lekcji przyrody, ale ogólnie podczas zdalnego nauczania - podsumowje Krzysztof Miazga z Zakładu Przetwarzania ZSEiE i Recyklingu Opadów - Polblume.
Akcja „EKO Pomoc ERP” organizowana jest od czerwca br. i objęła swoim zasięgiem różne województwa na terenie kraju
Patronat medialny: Press Service - Monitoring Mediów

Fot. ERP.TV 

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 88

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry