Gmina Góra Kalwaria

Są pracowici, a do tego bardzo zdolni

Tegoroczne stypendia burmistrza dla uczniów – mieszkańców gminy, którzy mogą się pochwalić wysokimi średnimi ocen na świadectwach lub/i osiągnęli sukcesy sportowe lub artystyczne, trafiły do aż 228 laureatów.

Stan epidemii sprawił, że tegoroczna gala stypendialna została odwołana. Dziś Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski wręczył w ratuszu dyplomy uznania wąskiemu gronu stypendystów, którzy w minionym roku szkolnym dokonali nadzwyczajnych osiągnięć. Byli to: Anna Aksamit ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górze Kalwarii (wysokie wyniki w nauce); Zuzanna Chołuj z Liceum Ogólnokształcącego w Górze Kalwarii (wysokie wyniki w nauce, medalistka festiwali tanecznych); Kacper Dubiniak ze Szkoły Podstawowej w Cendrowicach (medalista zawodów pływackich) Marta Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej w Czersku (wysokie wyniki w nauce, medalistka zawodów biegowych oraz laureatka konkursu plastyczno-literackiego) oraz Weronika Kołodziej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kątach (wysokie wyniki w nauce).

Burmistrz pogratulował stypendystom umiejętności łączenia nauki z pasją i życzył, aby kiedyś te zainteresowania przekształciły się w ciekawy zawód. Dziękował również rodzicom za wychowanie dzieci, z których dziś wszyscy możemy być dumni.

Łącznie stypendia za wyniki w nauce otrzymało 138 uczniów, za sukcesy sportowe - 38, a artystyczne - 24. Podwójne stypendia trafiły do 27 laureatów, a potrójne do jednej uczennicy. W sumie na nagrody dla najzdolniejszych samorząd gminy przeznaczył w tym roku niespełna 200 tys. zł. Dziś stypendia zostały wysłane na konta wskazane we wnioskach, a dyplomy uznania dostarczy poczta.

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 109

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry