Gmina Góra Kalwaria

Gorące podziękowania w trudnym okresie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektorzy szkół oraz wyróżniający się nauczyciele w środę odebrali nagrody z rąk Burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego i jego zastępcy Mateusza Baja.

 

14 października w Ośrodku Kultury spotkali się przedstawiciele 14 gminnych placówek, a wśród nich 14 pedagogów wyróżniających się swoją pracą, aktywnością i zaangażowaniem w szkołach i przedszkolach. – Gratuluję, ponieważ w oczach państwa przełożonych, to właśnie państwo uzyskaliście najlepsze oceny za pracę w minionym roku, a także wasze inicjatywy, wykraczające poza codzienne obowiązki – powiedział gospodarz gminy. Życzył przy tym spełnienia, a także poczucia dobrze wybranych metod nauczania i spełnionych zadań.

 

Burmistrz dziękował środowisku oświatowemu za to, że mimo rosnącego zagrożenia trwa na swoich stanowiskach dbając o właściwe wyedukowanie i wychowanie najmłodszego pokolenia. Włodarz podkreślił szczególną rolę dyrektorów szkół w ostatnich tygodniach, w których słowo pandemia odmieniane jest przez wszystkie przypadki. – To na państwu spoczywa dziś największa odpowiedzialność. W uzgodnieniu z sanepidem musicie podejmować trudne decyzje, w jakim trybie szkoły będą pracowały. Jest to tym bardziej niełatwe, że spotykacie się z bardzo różnymi oczekiwaniami ze strony rodziców – zauważył.

Burmistrz skierował również ciepłe słowa do nieobecnych na uroczystości, wśród których są pedagodzy przebywający na kwarantannie.

 

Wyjątkowy wymiar miał w tym roku dzień nauczyciela w Szkole Podstawowej w Baniosze. Na wniosek dyrektora Dariusza Słapka do Ministerstwa Edukacji Narodowej, dziewięcioro nauczycieli otrzymało wyróżnienia resortowe. Alina Pastuszka dostała nagrodę kuratora, natomiast Wanda Piotrowska w najbliższych dniach zostanie udekorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pozostali pedagodzy będą odznaczeni Medalami za długoletnią pracę: złotym – Henryk Żołnowski i Marianna Zulczyk, srebrnym – Iwona Szymańska i Beata Płatek, natomiast brązowym – Robert Michota, Ewelina Płatek, Anna Zięba i Dorota Adamska.

 

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 102

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry