Gmina Góra Kalwaria

Spółka CPK opublikowała raport po konsultacjach społecznych

Po protestach m.in. samorządu i mieszkańców Góry Kalwarii pas korytarza, w którym miałaby powstać autostrada, został poszerzony, co tylko nieznacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że droga szybkiego ruchu przetnie naszą gminę na dwie części. Zapowiedziano kolejny etap konsultacji.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny właśnie opublikowała raport z konsultacji społecznych projektu „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralny Port Komunikacyjny” (pełną jego treść można pobrać tu: https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl). Projekt zakłada budowę nowego lotniska w centralnej Polsce oraz m.in. sieci szybkich dróg dojazdowych. Jedna z nich – Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej, zgodnie z założeniami (przedłożonymi w konsultacjach w okresie 10 lutego-10 marca 2020 r.), miałaby przecinać gminę Góra Kalwaria. Na stronie 183 Raportu znajduje się jedynie zapis, że „postulat rozszerzenia korytarza OAW w rejonie Góry Kalwarii w kierunku miasta Warka (…) został częściowo przyjęty jako podstawa do korekty granic korytarza inwestycji drogowych” (załączamy skan bardziej szczegółowego opisu). Odniesień do innych uwag gminy i lokalnej społeczności brak.

W ramach ogólnopolskich konsultacji do CPK napłynęło łącznie 146,7 tys. uwag, w większości dotyczących przebiegu nowych linii kolejowych. Spółka zapowiada, że drugim etapem konsultacji społecznych całego programu inwestycyjnego będzie postępowanie z udziałem mieszkańców prowadzone w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (SOOŚ). W trakcie tych działań mieszkańcy będą mogli zapoznać się ze zmodyfikowanym projektem SSL uwzględniającym wynik konsultacji, a także ze sporządzoną do tego projektu prognozą oddziaływania na środowisko.

Osoby zainteresowane planami inwestycyjnymi CPK mogą zatem ponownie wypowiedzieć się na temat propozycji przebiegu korytarzy inwestycji liniowych. Wersja SSL przedłożona do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko będzie opracowana z uwzględnieniem uwag z tegorocznych konsultacji SSL.

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 293

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry