Gmina Góra Kalwaria

Dotacje na aktywizację sołectw, wóz gaśniczy i rejestr pieców

Kolejne 307 tys. zł zasili budżet Góry Kalwarii. Szczególnie powinni cieszyć się z tego powodu mieszkańcy sześciu sołectw w naszej gminie.


Z funduszy, którymi dysponuje samorząd Mazowsza, włodarzom Góry Kalwarii udało się pozyskać 100 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który jesienią otrzyma jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniosze. Jest to tylko część, choć istotna, ceny wozu. W sumie na samochód udało się zgromadzić 880 tys. zł, z czego 380 tys. zł będzie pochodziło z wojewódzkiego i narodowego funduszu ochrony środowiska, 180 tys. zł od ubezpieczycieli, 200 tys. zł z budżetu gminy, a 20 tys. zł to środki własne OSP Baniocha.

Kolejna pozyskana wczoraj dotacja – to 50 tys z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Pieniądze te posłużą do poprawy jakości życia i atrakcyjności pięciu wsi. W Obrębie, na działce sołeckiej, zostanie wybudowana drewniana altana wraz z wyposażeniem, w Cendrowicach plac zabaw wzbogaci linarium, w Solcu również stanie altana integracyjno-biesiadna, w Podgórze na placu zabaw zostanie zamontowany mini park linowy, a w Czachówku obok szkoły staną dodatkowe zabawki dla dzieci. Do wymienionych przedsięwzięć drugie 50 tys. zł dołoży samorząd Góry Kalwarii.

Jeszcze jedna dotacja – tym razem w kwocie 157 tys. zł – będzie przeznaczona na wykonanie inwentaryzacji (czyli rozpoznania i spisania) wszystkich źródeł ogrzewania w naszej gminie. Rejestr będzie przydatny w tworzeniu programu mającego na celu pozyskiwanie funduszy na wymianę pieców i poprawę stanu powietrza.

Wczoraj konieczne umowy na dotacje w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Piasecznie podpisali burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, skarbnik gminy Ewa Sobiepanek, a także marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk. W wydarzeniu wziął udział również Piotr Kandyba, radny Sejmiku Mazowieckiego z naszego terenu.

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 870

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry