Gmina Góra Kalwaria

Miejsca wypoczynku jeszcze atrakcyjniejsze

Gmina Góra Kalwaria realizuje inwestycje, które będą sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. To jednak niejedyne nowe przedsięwzięcia na naszym terenie.

Dzięki pozyskaniu unijnej dotacji doposażyliśmy teren rekreacyjny przy basenie. Zamontowana została naziemna trampolina, ustawiono zestaw zabawowy oraz zestaw do uprawiania street workoutu. Mamy nadzieję, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli z tych urządzeń korzystać. Na razie jest to niemożliwe – ze względu na odgórne wytyczne związane z epidemią koronawirusa place zabaw pozostają zamknięte.

Korzystać za to można z nowych atrakcji na zmodernizowanej skarpie wzdłuż ul. ks. Sajny. Na zlecenie gminy od strony ul. Wiślanej ustawiono altanę, w pobliżu zaś wykonano miejsce na ognisko i zbudowano mostek. Ta część parku wzbogaciła się też o ławki, stoły, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Na przedsięwzięcie otrzymaliśmy środki europejskie.

Prace natomiast trwają przy parku na skarpie obok ronda Kazimierza Górskiego. Powstaje ścieżka, która połączy ten zielony teren z ulicą Dominikańską.

Z kolei na rynku wymieniany jest trawnik. Przypomnijmy, że miesiąc temu posadziliśmy na tym placu 20 drzew.

Toczy się również przebudowa działki na tyłach budynku przy ul. ks. Sajny 4. Tworzymy ogólnodostępny teren zielony z małą architekturą i boiskiem. To także zadanie dofinansowane przez Unię Europejską.

Rozpoczęła się ponadto modernizacja odcinka gminnej ulicy Bema. Droga ta przestanie być bowiem ślepa, czyli połączy Kalwaryjską z Kilińskiego.

Roboty drogowe finansowane z budżetu gminy prowadzone są też poza miastem. W Baniosze trwa przebudowa ulicy Szkolnej. Inwestycja polega głównie na wymianie asfaltowej nawierzchni, budowie ścieżki rowerowej i nowego chodnika. W tej miejscowości ruszy także kontynuacja modernizacji ulicy Kościelnej (niebawem ogłosimy przetarg). Ponad 100-metrowy odcinek zostanie wyasfaltowany. To kolejne zadanie, na które zdobyliśmy unijną dotację.

Wracając do Góry Kalwarii. Trwa oczywiście przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Prace (dofinansowane przez UE) prowadzone są na razie na ulicy Pijarskiej. Inwestorem jest Zakład Gospodarki Komunalnej.

Warto jednak wspomnieć również o przedsięwzięciach komercyjnych. Obecnie w czterech miejscach w mieście deweloperzy budują budynki wielorodzinne (łącznie pięć obiektów). Powstają też trzy budynki usługowe.

Cieszę się, że pomimo pandemii widać rozwój naszej małej ojczyzny – podsumowuje burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Oczywiście z racji kryzysu gospodarczego nie stać teraz gminy na realizację wszystkich inwestycji, których oczekują mieszkańcy. Jednak robimy, co w naszej mocy, aby pozyskać  jak najwięcej środków zewnętrznych. Jestem zadowolony, że nasze starania w tej materii przynoszą efekt – dodaje.

Na koniec przypomnijmy, że w tym roku czekają nas między innymi: wymiana latarni i skablowanie linii energetycznej na odcinku ciągu Pijarska-Dominikańska oraz wymiana nawierzchni ulic i chodników na łącznej długości ok. 9 km dróg krajowych (Pijarska, Dominikańska, Grójecka, Wojska Polskiego, al. Wyzwolenia). Samorząd pokryje koszty tylko zakupu i instalacji nowego oświetlenia.

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 296

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry