Gmina Góra Kalwaria

Zajęcia w przedszkolach i żłobku w czasie zagrożenia koronawirusem

Przygotowujemy przedszkola oraz żłobek do otwarcia w ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ma to związek z wczorajszym komunikatem premiera.

Szef rządu zaznaczył, że ostateczną decyzję o otwarciu placówek w reżimie sanitarnym podejmie organ prowadzący, czyli w tym przypadku – gmina. Dyrektorzy samorządowych przedszkoli zostali dziś zobowiązani do pilnego sprawdzenia, którzy rodzice są zainteresowani powrotem dzieci do przeszkoli i żłobka. Ankieta zostanie przeprowadzona drogą elektroniczną.

W pierwszym etapie gmina planuje ponowne uruchomienie Przedszkola Integracyjnego oraz żłobka w Górze Kalwarii przy ul. Bema, Przedszkola nr 1 przy ul. ks. Sajny oraz placówek w Baniosze i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kątach.

– Chcielibyśmy, aby otwarcie przedszkoli i żłobka nastąpiło jak najszybciej. Zdajemy sobie sprawę, że wielu rodziców na to czeka. W pierwszej kolejności robimy jednak wszystko, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom – mówi Mateusz Baj, zastępca burmistrza.

Ostateczna decyzja kiedy i która placówka zostanie otwarta zapadnie najpóźniej 5 maja. Tego samego dnia informacja na ten temat zostanie podana do publicznej wiadomości.

Jeśli chodzi o niesamorządowe placówki wychowania przedszkolnego, decyzję o ich uruchomieniu podejmą właściciele.

Już teraz, z myślą o powrocie dziecka do przedszkola, warto zaszczepiać w nim zwyczaj częstego mycia rąk, niedotykania twarzy, nieprzynoszenia do placówki zabawek i innych przedmiotów.

Kopiuj linkPodziel się na Facebook.comPodziel się na Twitter.com

Wyświetlono: 370

Zobacz również

Gmina Góra Kalwaria

Adres:

05-530 Góra Kalwaria

ul. 3 Maja 10

 

22 727 34 11-13

umig@gorakalwaria.pl

Godziny pracy urzędu:

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest otwarty w godzinach:

poniedziałek: 800 – 1700

wtorek: 800 - 1600

środa: 800 - 1600

czwartek: 800 - 1600

piątek: 800 - 1500

Powrót do góry